دانلود فایل داستان کوتاه برگ ریزان پاییز اثر مبینا صادقی

دانلود فایل داستان کوتاه برگ ریزان پاییز اثر مبینا صادقی

داستان کوتاه برگ ریزان پاییز اثر مبینا صادقی از نویسندگان انجمن ناول ۹۸ با ژانر درام است که درباره داستان مادریست که انتظار و بی قرار است برای دیدن کسانی که قراره ببیندشون اما در انتظار .. در ادامه همراه سایت زیپا باشید برای دانلود فایل ..

مشخصات فایل داستان کوتاه برگ ریزان پاییز

عنوان: برگ ریزان پاییز

موضوع: داستان کوتاه

ژانر : درام

نویسنده : مبینا صادقی

طراح جلد : نرگس سلطانی

زبان: فارسی

صفحات: ۱۳ صفحه

فرمت : PDF

 

خلاصه داستان :

زمان شام می شود و نمی آیند…
دیگر سفره را پهن نمی کنم…
من هم تظاهر می کنم به انتظار…
حتی تظاهرش هم سخت و طاقت فرساست

 

 

داستان برگ ریزان پاییز

داستان برگ ریزان پاییز

 

متن ابتدای داستان کوتاه برگ ریزان پاییز  :

 

صبح که از خواب بیدار می شود اولین کاری که انجام می دهد ، سماورش را روشن می کند و بعد از اینکه قل قل سماور به صدا می آید چند پیمانه چای خوش عطر همان چای لاهیجان همیشگی را به همراه چند دانه هل و گلبرگ محمدی داخل قوری استیل می ریزد و چای دم می کند و روی سماور می گذارد.

 دستمالی سفید با گل های ریز صورتی دستباف روی قوری می گذارد تا چایش بهتر دم بکشد. و بعد داخل سینی مسی چند استکان کمر باریک می چیند و یک قندان پر می کند از قند و پولکی و مقداری توت خشک و مویز سیاه و کنار سماور آماده می گذارد.

برگ ریزان پاییز

پارچه ای را نم دار می کند و روی قاب عکس های ریز و درشت روی طاقچه می کشد…با گوشه ی چارقد بلندش دلتنگی هایش را پاک می کند…به گلدان شمعدانی محبوبش آب می دهد…

ساعات طولانی را کنار پنجره می نشیند حتی دمپایی پلاستیکی اش را می پوشد و در حیاط کوچک خانه ی کلنگی اش قدم می زند…صدای لَخ لَخ دمپایی اش روی موزائیک های حیاط با صدای وز وز باد در هم می آمیزد.

خسته که می شود روی تخته ی زهوار در رفته ی زیر درخت خرمالو می نشیند…دلم برای معصومیت و مظلومیتش به درد می آید…می دانم الان درد زانو و مفاصلش امانش را بریده است.

 

برچسپ ها

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *