دانلود فایل پاورپوينت ساختمان چشم انسان

دانلود فایل پاورپوينت ساختمان چشم انسان

پاورپوينت ساختمان چشم انسان ،نقش حياتی چشم به عنوان يكي از فاكتورهای اصلي يادگيری امروزه بر كسي پوشيده نيست . بي شك يادگيري بيشتر و لذت هرچه بيشتر از طبيعت موجود ، از طريق چشم و حس بينايي قابل درك ولمس است . بنابراين باتوجه به عوامل تهديد كننده اين اندام حياتی از جمله استفاده های نابجا از لنزها ، عينك هاي آفتابي ، قطره هاي اشكي، وجود اشعه هاي حاصل از صفحات مانيتوري، ماوراء بنفش و…….، نياز بود اطلاعاتی برای دوستان عزيز قرار دهيم .  در ادامه مشخصات کامل و لینک دانلود رو می توانید مشاهده کنید.

? مشخصات فایل پاورپوينت ساختمان چشم انسان

 

? عنوان: ساختمان چشم انسان

? موضوع: پزشکی

? صفحات اسلاید : ۳۵۰ اسلاید

? حجم فایل : ۵٫۵ مگابایت

? فرمت : ppt

? قیمت فایل : ۹٫۵۰۰ تومان 

 

 

? قسمتی از متن فایل ساختمان چشم انسان پاورپوينت

 

⬛ پلک

 

وقتي جسم نوك تيزي به چشم ما نزديك مي شود ما بي اختيار پلك ها را مي بنديم. پلك ها در حقيقت ساختمان هاي تمايز يافته اي از جنس پوست و عضلات زير پوستي هستند كه وظيفه محافظت از چشم ها را بر عهده دارند. مژه ها مثل يك صافي از ورود گرد و غبار و ذرات مختلف به داخل چشم جلوگيري مي كنند. خود پلك ها دو وظيفه مهم دارند:

اول آنكه مثل يك ديوار دفاعي جلوي قسمت عمده اي از كره چشم را مي گيرند و از كره چشم محافظت مي كنند،

دوم آنكه پلك ها هر ۵ تا ۱۰ ثانيه يك بار باز و بسته مي شوند كه اين امر به شسته شدن ميكروب ها و ذرات خارجي از سطح چشم كمك مي كنند و در حقيقت سطح چشم را جارو مي كند. به علاوه باز و بسته شدن پلك ها به توزيع يكنواخت اشك بر روي كره چشم كمك مي كند.

 

⬛ قرنيه

قرنيه قسمت شفاف جلوي كره چشم است كه از پشت آن ساختمان هاي داخلي تر كره چشم مثل عنبيه و مردمك ديده مي شود. قرنيه چشم را مي توان به شيشه پنجره تشبيه كرد. همانطور كه اگر شيشه پنجره كثيف باشد اشياء بيرون تار ديده مي شوند، اگر بر روي قرنيه كسي لكه يا كدورتي وجود داشته باشد فرد اشياء را تار مي بيند.

به علاوه همانطور كه از پشت يك شيشه موجدار يا مشجر اشياء كج و كوله و ناصاف ديده مي شوند. در صورتي كه سطح قرنيه ناهموار باشد اشياء  ناصاف و تار ديده مي شوند. البته قرنيه انسان يك تفاوت مهم با شيشه پنجره دارد و آن هم اينكه شيشه پنجره يك سطح صاف است در حاليكه قرنيه بخشي از يك كره است.

پاورپوينت دستگاه تناسلی زنان و مردان

⬛ عنبيه و مردمک

عنبيه بخش رنگي پشت قرنيه است كه رنگ چشم افراد را تعيين مي كند. رنگ اين بخش در چشم افراد مختلف متفاوت است و از آبي و سبز تا عسلي و قهوه اي تغيير مي كند.

مردمك در وسط عنبيه سوراخي به نام مردمك وجود دارد كه مقدار نور وارد شده به چشم را تنظيم مي كند. كار مردمك مثل پرده اي است كه پشت پنجره آويزان شده و نور ورودي به اتاق را كم و زياد مي كند. همانطور كه وقتي نور خارج شديد و زياد باشد، پرده را مي بنديم تا نور كمتري به اتاق وارد شود، وقتي چشم در محيط پر نور قرار مي گيرد مردمك تنگ مي شود تا مقدار نور كمتري وارد چشم شود. به همين صورت وقتي چشم در محيط كم نور قرار مي گيرد مردمك گشاد مي شود تا نور بيشتري وارد چشم شود.

 

 

 

 

نمونه اسلاید های پاورپوينت ساختمان چشم انسان

نمونه اسلاید های پاورپوينت ساختمان چشم انسان 

? سرفصل های پاورپوينت موضوع ساختمان چشم انسان

 

✔ عنوان و موضوع  (اسلاید ۱ و ۲)

✔ نكاتي در مورد چشم انسان (اسلاید ۳)

✔ ساختمان چشم انسان (آناتومي چشم) (اسلاید ۴)

✔  کلیات (اسلاید ۵ و ۶)

پلک (اسلاید ۷)

✔ ملتحمه (اسلاید ۸)

✔  قرنیه (اسلاید ۹)

✔  عنبیه و مردمک (اسلاید ۱۰)

✔ اتاق قدامی (اسلاید ۱۱)

✔ عدسی (اسلاید ۱۲)

✔ زجاجیه (اسلاید ۱۳)

✔ شبکیه (اسلاید ۱۴)

✔ مشيميه و صلبيه (اسلاید ۱۵)

✔ عصب بينايي وعضلات چشم (اسلاید ۱۶)

بيماريهاي چشمي (اسلاید ۱۷)

✔آب مرواريد (كاتاراكت) (اسلاید ۱۸)

✔ آب مرواريد چيست؟ (اسلاید ۱۹)

✔ اشكال مربوط به آب مرواريد؟  (اسلاید ۲۰)

✔ علل آب مرواريد كدامند؟ (اسلاید ۲۱)

✔ چگونه آب مرواريد تشخيص داده ميشود؟ (اسلاید ۲۲)

……………..

…………

…….

✔ خلاصه (اسلاید ۳۵۰)

 

 

? بعد از خرید فایل ساختمان چشم انسان راحت می توانید فایل مورد نظر رو دانلود کنید ?

برچسپ ها